كدخبر: ۱۸۳۲
تاريخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بيانات رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و سفراى کشورهاى اسلامى

بيانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی‏ در دیدار مسئولان نظام و سفراى کشورهاى اسلامى  ‏27/04/1394

تفرقه‌افکنی؛ سیاست دشمن در دنیای اسلام

-    امروز در دنیای اسلام گرفتاری‌ها بسیار زیاد است. اسلام این‌همه بر وحدت و یکپارچگی مسلمین و برادری مسلمانان تأکید فرموده است... با این‌همه سفارش و تأکید، امروز ما مسلمانها متأسّفانه به این دستور اسلام عمل نمیکنیم.

-    من میخواهم از آحاد مسلمین، مخصوصاً از علما، روشنفکران، مسئولان دولتها، سیاستمداران، زبدگان، نخبگان در همه‌ی کشورها درخواست کنم که دست خائن دشمنان امّت اسلامی را در این تفرقه ببینند و مشاهده کنند. این تفرقه طبیعی نیست.

-    اگر امّت اسلامی یکپارچه بود، اگر بر روی مشترکات خود تکیه میکرد، در سپهر سیاست جهانی بدون تردید یک قدرت منحصربه‌فرد میشد.

-    فکر کردند ملّتها را باید از صهیونیسم منصرف کنند. چه‌کار کردند؟ این جنگهای داخلی را راه انداختند؛ این جنگهای سنّی و شیعه، این سازمانهای جنایت‌کاری از قبیل القاعده و داعش و امثال اینها، ساخته‌وپرداخته شدند برای اینکه ماها را به جان هم بیندازند و ملّتها را در مقابل هم قرار بدهند

 

سیاستهای خائنانه قدرتهای استکباری در منطقه

-         در عراق، سیاست قدرتهای استکباری این است که نظام برآمده‌ی از انتخابات و اکثریّت و دموکراسی را سرنگون کنند.

-    در سوریه، سیاست استکبار این است که به هر قیمتی، دولتی را که شناخته‌شده است به مقاومت در مقابل صهیونیسم، سرنگون کنند؛ سیاست ما ضدّ این است.

-    آمریکایی‌ها [حزب‌الله لبنان] را میگویند تروریست و ایران را به‌خاطر حمایت از اینها میگویند مدافع تروریسم! مدافع تروریسم، شما هستید. شما هستید که داعش راه می‌اندازید، تروریست تربیت میکنید و صهیونیست‌های خبیث و تروریست را زیر بال خودتان نگه میدارید

-    الان نزدیک چهار ماه است که دارند یمن را میکوبند. چه کسی را میزنند؟ مساجد را، بیمارستان‌ها را، شهرها را، خانه‌ها را میزنند، مردم بی‌گناه و بچّه‌ها را میکشند؛ جرم اینها چیست؟ آمریکا از اینها حمایت میکند

 

نکاتی پیرامون مسئله هسته ای

-    [آمریکایی‌ها] کسانی نیستند که حرف راست از دهانشان خارج بشود؛ صداقت در اینها نیست. در همین آزمایش دشوار[مذاکرات و توافق هسته‌ای] بی‌صداقتی‌های متعدّد و مکرّر آنها در طول این زمان نشان داده شد.

-    ملّت ایران باید متّحد باشد. از این قضایای هسته‌ای و غیر هسته‌ای و مانند اینها، دودستگی درست نشود که هر دسته یک‌جور بگویند -بالاخره یک کاری است دارد انجام میگیرد، مسئولینی دارد، دنبال میکنند؛ ان‌شاءالله آنچه منافع ملّی است تشخیص بدهند و دنبال آن باشند- بین مردم نباید دودستگی به‌وجود بیاید.

-    اگر یک ملّتی از درون، خود را قوی کند، علم خود را، صنعت خود را، ایمان خود را، فرهنگ خود را تقویت بکند، نیروهای بیرونی نمیتوانند رویش تأثیر بگذارند. این نسخه‌ای است که امروز همه‌ی ما بایستی به این نسخه عمل کنیم.

 

* نام:
ايميل:
* نظر: